Služby pro školy

Health & physical movement for companies

HEJBÁRNA
Pohybové pětiminutovky
pro školáky při online výuce

„HEJBÁRNA“ jsou krátká pětiminutová videa s cvičením pro děti, které učitel snadno zařadí do online či střídavé výuky. Stačí je spustit a nasdílet svým žákům (přes platformu, kterou využíváte pro online výuku, např. Microsoft Teams či Zoom) třeba během přednášky či hned po ní. Děti se za pět minut hezky rozhýbou a budou díky tomu produktivnější. Na závěr každého cvičení se prodýchají a zklidní, aby byly připravené na další porci výuky se svým učitelem. Některá cvičení je možné použít i v běžné výuce ve škole.

HEJBÁRNA je učená žákům 1. až 5. tříd základních škol. Děti při ní budou potřebovat jen věci, které najdou doma (např. plyšáka, polštář, papír). V balíčku videí dostane škola jak praktické cvičící pětiminutovky, tak i delší patnáctiminutovou verzi, kterou učitelé mohou dětem pustit například mezi pauzami při online výuce.

Po objednání škola obdrží přístup na jeden rok do videotéky HEJBÁRNY k těmto videím:
15x pětiminutovky pro 1. a 2. třídu
15x pětiminutovky pro 3. až 5. třídu
5x patnáctiminutovky pro 1. až 5. třídu
2x bonusové video „Velká pardubická v pokojíčku i ve třídě“ a „Jak na správný sed”

Při online výuce videa HEJBÁRNY pouštíte žákům pomocí sdílené obrazovky přes platformu, kterou používáte k výuce na vaší škole (např. Microsoft Teams či Zoom).

Chcete vidět, jak HEJBÁRNA vypadá? Podívejte se na naše ukázková videa.

ZÍSKAT HEJBÁRNUUKÁZKY VIDEÍ

FIT PEDAGOG: Jak na online výuku bez bolesti zad a zápěstí

Naučte se, jak na zdravější, produktivnější a pohodlnější homeoffice. Během webináře vám vysvětlíme základní pravidla, která byste měli při online výuce a práci z domova dodržovat. Vyzkoušíte si aktivní sed a jeho vhodné alternativy na pracovní židli i mimo ni. Dozvíte se, proč můžete mít problém přitáhnout spojit ruce za zády, kdy jedna ruka jde spodem a druhá horem. Jaké svalové skupiny nejvíce přetěžujete při práci za počítačem a jak je začít protahovat.

Ukážeme vám, také, jak si upravit prostředí, aby váš pohybový aparát příliš netrpěl – pochopíte například, proč je pro zdraví vaší krční páteře nutné vypodložit si notebook. Dáme vám tip i na pohybovou výzvu, kterou zvládnete s dětmi v průběhu online výuky. A prozradíme vám, z jakého důvodu je občas vhodné si hodit nohy nahoru – a to doslova.

Máte zájem o naše aktivity?

KONTAKTUJTE NÁS!