Aktivity pro školy

Health & physical movement for companies

HEJBÁRNA
Pohybové pětiminutovky
pro školáky při online výuce

„HEJBÁRNA“ jsou krátká pětiminutová videa s cvičením pro děti, které učitel snadno zařadí do online či střídavé výuky. Stačí je spustit a nasdílet svým žákům (přes platformu, kterou využíváte pro online výuku, např. Microsoft Teams či Zoom) třeba během přednášky či hned po ní. Děti se za pět minut hezky rozhýbou a budou díky tomu produktivnější. Na závěr každého cvičení se prodýchají a zklidní, aby byly připravené na další porci výuky se svým učitelem. Některá cvičení je možné použít i v běžné výuce ve škole.

HEJBÁRNA je učená žákům 1. až 5. tříd základních škol. Děti při ní budou potřebovat jen věci, které najdou doma (např. plyšáka, polštář, papír). V balíčku videí dostane škola jak praktické cvičící pětiminutovky, tak i delší patnáctiminutovou verzi, kterou učitelé mohou dětem pustit například mezi pauzami při online výuce.

Po objednání škola obdrží přístup na jeden rok k videotéce HEJBÁRNY k těmto videím:
15x pětiminutovky pro 1. a 2. třídu
15x pětiminutovky pro 3. až 5. třídu
5x patnáctiminutovky pro 1. až 5. třídu
2x bonusové video „Velká pardubická v pokojíčku i ve třídě“ a „Jak na správný sed”

Při online výuce videa HEJBÁRNY pouštíte žákům pomocí sdílené obrazovky přes platformu, kterou používáte k výuce na vaší škole (např. Microsoft Teams či Zoom).

Chcete vidět, jak HEJBÁRNA vypadá? Podívejte se na naše ukázková videa.

UKÁZKY VIDEÍZískat HEJBÁRNU pro svou školu

FIT ŠKOLA: Jak na prosezený den i výuku bez bolesti zad i zápěstí?

Přes den prosedíme i 10 hodin denně. Víme ale doopravdy jak na to, aby nás nic nebolelo? A umíme vést děti ve školách, které stráví výuku na židli, ke správným návykům při sezení? Zdravý pohybový aparát není pouze o jedné hodině sportu po práci či škole. Ale i o tom, co děláme zbylých 23 hodin. Naučíme vás, jak na vyučování i prosezený den za počítačem bez bolesti zad, krční páteře a rukou.

Naše tipy a triky využijete jak pro sebe, tak pro své ratolesti a také žáky i žákyně při vyučování. Správné návyky budou díky vám děti využívat po celý život a pomohou jim předcházet budoucím problémům spojeným se sedavým zaměstnáním či životním stylem.

Co se například dozvíte:
-> co se děje v našem těle, když dlouho sedíme
-> proč se tak často hrbíme a jak tomu předcházet
-> proč neexistuje ideální sed a jak strávit den i výuku na židli bez bolesti?
-> proč při online výuce patří pod notebook, tablet i telefon knihy
-> co dělat s dětmi při (online) vyučování, abyste je naučili správným návykům a pomohli jim předcházet budoucím problémům s pohybovým aparátem
-> proč je důležité se v průběhu dne protahovat a někdy si i třeba hodit nohy nahoru

MOZEK V POHYBU: Jak na rozvoj myšlení, psaní i čtení u (před)školních dětí díky pohybu?

Malé dítě se díky pohybu učí o okolním světě. A tak není divu, že se mozek a pohyb i jejich vývoj vzájemně ovlivňují. Na tomto semináři se učitelky a učitelé z mateřských a základních škol dozvědí, jak například schopnost číst a psát souvisí s rozvojem pohybu i pohybových (primárních) reflexů u dětí. Pochopí, proč je důležité nechat děti se houpat za ruce na prolézačkách či trénovat jejich balanc. A jaké další aktivity i cvičení by měli s chlapci a děvčaty v předškolním věku zkoušet. Naučí se také, z jakého důvodu je důležité si různé pohyby dobře osvojit a jaký vliv to má na myšlení dítěte. Součástí semináře je praktický workshop, na kterém pedagogům ukazujeme vhodné aktivity pro lepší rozvoj motoriky i mozku.

Seminář je určen učitelkám a učitelům z MŠ a 1. stupně ZŠ.

Máte zájem o naše aktivity?

KONTAKTUJTE NÁS!