Hejbárna

Health & physical movement for companies

O HEJBÁRNĚ

„HEJBÁRNA“ jsou krátká pětiminutová videa s cvičením pro děti, které učitel snadno zařadí do online či střídavé výuky. Stačí je spustit a nasdílet svým žákům (přes platformu, kterou využíváte pro online výuku, např. Microsoft Teams či Zoom) třeba během přednášky či hned po ní. Děti se za pět minut hezky rozhýbou a budou díky tomu produktivnější. Na závěr každého cvičení se prodýchají a zklidní, aby byly připravené na další porci výuky se svým učitelem. Některá cvičení je možné použít i v běžné výuce ve škole.

HEJBÁRNA je učená žákům 1. až 5. tříd základních škol. Děti při ní budou potřebovat jen věci, které najdou doma (např. plyšáka, polštář, papír). V balíčku videí dostane škola jak praktické cvičící pětiminutovky, tak i delší patnáctiminutovou verzi, kterou učitelé mohou dětem pustit například mezi pauzami při online výuce.

Po objednání škola obdrží přístup na jeden rok do videotéky HEJBÁRNY k těmto videím:
15x pětiminutovky pro 1. a 2. třídu
15x pětiminutovky pro 3. až 5. třídu
5x patnáctiminutovky pro 1. až 5. třídu
2x bonusové video „Velká pardubická v pokojíčku i ve třídě“ a „Jak na správný sed”

Při online výuce videa HEJBÁRNY pouštíte žákům pomocí sdílené obrazovky přes platformu, kterou používáte k výuce na vaší škole (např. Microsoft Teams či Zoom).

Chcete vidět, jak HEJBÁRNA vypadá? Podívejte se na naše ukázková videa.

Získat HEJBÁRNU pro svou školu

Ukázky z HEJBÁRNY

Ukázka cvičení pro 3. až 5. třídu.
Při této lekci děti posílí břicho i hýždě, ktéré při sezení hodně ochabují, což může vést ke špatnému držení těla a bolestem zad. Zároveň se hezky rozpohybuje hrudní páteř, jež v sedu často tuhne.

Lekce “LÉTAJÍCÍ PLYŠÁCI”

Ukázka cvičení pro 1. až 2. třídu ideální pro rozpohybování celého těla.

Lekce “ZÁBRADLÍ A HOLUBIČKY“

Ukázka kreativní pohybové lekce pro 3. až 5. třídu. Při tomto cvičení si děti hezky rozhýbou kyčle, které jsou z celodenního sezení ztuhlé.

Lekce „DŽUNGLE A DŽUNGLÁCI“

Ukázka zábavné pohybové lekce pro 1. a 2. třídu, při které se žáci a žákyně ocitnou v džungli. Zvládnout by ji mohly i děti z matěřských školek.

Bonusové video “VELKÁ PARDUBICKÁ”

Bonusové video zábavného závodu Velká pardubická, díky kterému učitel rozhýbe všechny děti na online výuce. Doporučujeme ho “jet” společně na konci výuky